Volgens Wientjes van werkgeversvereniging VNO is de verplichting het transitiebudget te gebruiken voor scholing niet functioneel. “Dat werknemers bij ontslag een soort voucher krijgen voor scholing werkt niet in de praktijk. Het enige waar dit toe leidt, is dat scholingsinstituten als paddenstoelen uit de grond schieten. Ontslagen werknemers willen gewoon geld.”
Feit is dat het altijd goed is om bij te scholen. Soms is het goed professionele begeleiding in de vorm van outplacement in te kopen. Het zou mooi zijn als bij ieder ontslag een objectief en onafhankelijk advies zou kunnen worden gegeven over op welke wijze het transitiebudget het beste zou kunnen worden aangewend. De borging van dat onafhankelijke advies zou door de betreffende werkgever moeten kunnen worden geleverd.
Grootste probleem is niet de keuze tussen geld of scholing, maar het feit dat het transitiebudget te laag is om te voorzien in outplacement en scholing en ook te laag voor een adequate inkomensaanvulling. Mensen hebben inderdaad behoefte aan geld om een lagere WW uitkering aan te vullen; Daarnaast heeft men bij ontslag behoefte aan outplacement/ scholing die de kansen op een nieuwe baan vergroten. Het transitiebudget en de lagere en kortere WW vanaf 2014 voorziet niet in deze behoefte
Scholing is geweldig maar zonder ervaring met die kennis ben je kansloos. Outplacement is leuk, bij 2 trajecten gehad en er weinig of niks mee opgeschoten. Daarnaast is het verkrijgbare budget veel te laag.
Scholing is zeer nuttig! Ik verwacht echter een explosieve toename van opleidingsinstituten en outplacementbureau’s. Tip: koop alvast aandelen van beursgenoteerde instituten en bureau’s want die gaan hier flink aan verdienen.
wanneer gaan we wachtgeld inzetten voor studie en wordt het niet eens tijd om ook maximaal 24 maanden wachtgeld toe tekennen bij de ambtenaren daar is nog veel te halen .en laat de arbeiders met rust in deze moeielijke tijd
Ontslagrecht ambtenaren wordt op termijn gelijkgesteld met ontslagrecht werknemers.
Is er ook gedacht aan het feit dat de vergoeding hard nodig is om het inkomen aan te vullen ipv te besteden aan opleiding of outplacement
Janneke, daar is niet aan gedacht. Doel van transitievergoeding is van werk naar werk begeleiding en scholing. In de ideale wereld zou er dan geen inkomensaanvulling nodig zijn als mensen inderdaad snel een nieuwe baan vinden. De praktijk is anders.
In de plannen zoals ze nu in de Eerste Kamer liggen (juni 2014) is de verplichting om de transitievergoeding te gebruiken voor outplacement of scholing geschrapt. Werknemer mag uiteraard outplacement of scholing inkopen, maar mag de vergoeding ook netto ontvangen na belasting betaald te hebben. Outplacement en scholing mogen wel van de bruto transitievergoeding betaald worden, is dus fiscaal gunstiger
De transitievergoeding hoeft niet gebruikt te worden voor opleiding of outplacement (van werk naar werk begeleiding), het mag wel. Als u de transitievergoeding gebruikt voor een cursus of outplacement, dan mag u het hele bruto bedrag daarvoor gebruiken. De werkgever moet de factuur van de opleiding of outplacementbureau betalen. Gebruikt u de vergoeding NIET voor opleiding of outplacement, dan betaalt u belasting. Het netto bedrag komt op uw prive-rekening